ՀՀ ՊՆ-ն հերքել է ԼՂ նախկին ՊԲ հրամանատարի` Սուրեն Պապիկյանի խորհրդական նշանակվելու վերաբերյալ լուրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է ԼՂ նախկին պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար Կամո Վարդանյանի` Սուրեն Պապիկյանի խորհրդական նշանակվելու վերաբերյալ լուրերը:
«Մամուլում տեղեկություններ են շրջանառվում գեներալ-լեյտենանտ Կ. Վարդանյանի՝ պաշտպանության նախարարի խորհրդական նշանակվելու վերաբերյալ:
ԶԼՄ գործընկերներին հայտնում ենք, որ պաշտպանության նախարարությունում բարձր և բարձրագույն զինվորական պաշտոնների նշանակումների վերաբերյալ սահմանված կարգով տրվում են պաշտոնական հաղորդագրություններ:
Պաշտպանության նախարարի զինվորական խորհրդականները 3-ն են՝ գեներալ-մայոր Ա. Սիմոնյանը, պահեստազորի գնդապետ Ռ. Պետրոսյանը, պահեստազորի գնդապետ Մ. Պողոսյանը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրության մեջ:
ՀՀ նախարարությունից հայտնում են, որ Հայաստանի զինված ուժերում անձը կարող է ծառայության անցնել բացառապես այն դեպքում, երբ ունի ՀՀ քաղաքացիություն:

Минобороны Армении опровергло информацию о назначении бывшего командующего ВС Нагорного Карабаха советником Сурена Папикяна
Министерство обороны Республики Армения опровергло слухи о назначении бывшего министра обороны Нагорного Карабаха-командующего Армией обороны НК Камо Варданяна советником министра обороны РА Сурена Папикяна.
“В печати циркулируют сведения по поводу назначения генерал-лейтенанта К. Варданяна советником министра обороны РА.
Информируем наших медиапартнеров, что официальные сообщения о назначении на высокие и руководящие военные должности в Министерстве обороны делаются в установленном порядке.
У министра обороны 3 военных советника: генерал-майор А. Симоньян, полковник запаса Р. Петросян, полковник запаса М. Погосян", - говорится в поступившем в Арменпресс сообщении Минобороны.
Министерство сообщает, что человек может поступить на службу в Вооруженные Силы Армении только при наличии гражданства Республики Армения.