Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ
ԵՐԵՎԱՆ,30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանում հանդիպում է ունեցել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրությունից, Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին Իրանի նորընտիր նախագահի երդմնակալության արարողությանը մասնակցելու նպատակով Թեհրան այցելելու համար:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանը և Իրանը կշարունակեն ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը միտված քայլերն ի նպաստ երկու պետությունների և ժողովուրդների առաջընթացի:

Никол Пашинян встретился с Сейедом Али Хаменеи
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян встретился в Тегеране с Верховным лидером Исламской революции Сейедом Али Хаменеи.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз аппарата премьер-министра РА, Сейед Али Хаменеи поблагодарил премьер-министра за визит в Тегеран для участия в церемонии инаугурации новоизбранного президента Ирана.
Собеседники выразили уверенность, что Армения и Иран продолжат шаги, направленные на развитие теплых и дружественных отношений на благо прогресса обоих государств и народов.