ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուրուգվայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մարիամ Գևորգյանը հանդիպում է ունեցել Ուրուգվայի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Անա Օլիվերայի հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Ուրուգվայում ՀՀ դեսպանությունը՝ մանրամասնելով, որ հանդիպման շրջանակներում քննարկվել են երկու երկրների միջև պատմականորեն ձևավորված բարեկամական կապերի և միջխորհրդարանական համագործակցության ամրապնդման հեռանկարները:
Հաղորդվում է, որ դեսպան Մարիամ Գևորգյանն ընդգծել է, որ Հայաստանում բարձր են գնահատում Ուրուգվայի օրենսդիր մարմնի անաչառ դիրքորոշումը Հայաստանին վերաբերող թեմաների առնչությամբ և երախտապարտ են այն միասնական բարեկամական կեցվածքի համար, որ մշտապես դրսևորում են ուրուգվայցի խորհրդարանականները:

Armenian Ambassador meets with President of Chamber of Representatives of Uruguay
YEREVAN, JULY 30, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to Uruguay Mariam Gevorgyan has met with Ana Olivera, the President of the Chamber of Representatives of Uruguay.
Gevorgyan and Olivera discussed “prospects of strengthening the historically friendly relations between the two countries and interparliamentary cooperation," the embassy said in a readout.
The Ambassador stressed that Armenia “highly appreciates the Uruguayan legislative body’s unbiased stance regarding topics concerning Armenia and that the country is grateful for the united friendly attitude which is always expressed by Uruguayan parliamentarians.”