Մարդ առևանգելու մեղադրանքով հետախուզման մեջ գտնվող անձին Վրաստանը հանձնել է Հայաստանին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վրաստանի իրավասու մարմինը բավարարել է Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության միջնորդությունը և հետախուզվող անձ Ս.Թ.-ին հանձնել Հայաստանի իրավասու մարմիններին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ գլխավոր դատախազության տարածած հաղորդագրությունից, Ս.Թ.-ն մեղադրվում է մի խումբ անձանց հետ, շահադիտական դրդումներով անձին առևանգելու, ավազակություն և առանձնապես խոշոր չափերով շորթում կատարելու համար:
ՀՀ գլխավոր դատախազության հանձնարարությամբ՝ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ապահովվել է Ս.Թ.-ի տեղափոխումը Երևան:

Georgia transfers to Armenia a citizen wanted for kidnapping
YEREVAN, JULY 25, ARMENPRESS. The competent authority of Georgia satisfied the request of the Prosecutor General's Office of the Republic of Armenia and transferred the wanted S.T. to the competent authorities of Armenia.
According to the readout issued by the Armenian Prosecutor General's Office, S.T. is accused of kidnapping for personal gain, robbery, and extortion on an especially large scale.
On the instructions of the Armenian Prosecutor General's Office, police officers of the Ministry of Internal Affairs ensured the transportation of the S.T. to Yerevan.