Իրանում ձերբակալել են նախագահական ընտրությունները խափանել ծրագրած ահաբեկիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի բանակի զինծառայողները դեռ մինչև ընտրատեղամասերի բացումը ձերբակալել են ահաբեկիչների, որոնք ահաբեկչական գործողություններ էին նախապատրաստել Իրանում նախագահական ընտրությունների անցկացման ժամանակ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝այդ մասին հայտարարել է Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներքին գործերի փոխնախարար Մաջիդ Միրահմադին։
«Ընտրություններից առաջ երկիր են ներթափանցել ահաբեկիչներ, որոնք պատրաստել էին ահաբեկչական գործողություններ: Նրանք ձերբակալվել են զինծառայողների կողմից, և ահաբեկչական շարժումը լիակատար պարտություն է  կրել», - Միրահմադիի խոսքն է մեջբերել IRIB հեռուստաալիքը։
Ներքին գործերի նախարարության ղեկավարի տեղակալը պարզաբանել է, որ հանցագործները «ծրագրել էին կազմակերպել ահաբեկչական գործողություններ՝ պետությունում անկայունության մթնոլորտ ստեղծելու և մարդկանց ստիպելու վախենալ գնալ քվեարկության»։
Իրանի ներքին գործերի նախարար Ահմադ Վահիդին նշել է, որ ընտրատեղամասերում կարգուկանոնն ապահովել է իրավապահ մարմինների 180 հազար աշխատակից։

В Иране арестовали террористов, планировавших сорвать президентские выборы
Военнослужащие иранской армии еще до открытия избирательных участков задержали террористов, готовивших теракты во время президентских выборов в Иране.
Как передает Арменпресс, об этом сообщил заместитель министра внутренних дел Исламской Республики Иран Маджид Мирахмади.
“Перед выборами в страну проникли террористы, которые готовили теракты, они были задержаны военнослужащими, и террористическое движение потерпело полное поражение”, - сообщение Мирахмади приводит телеканал IRIB.
Замглавы МВД уточнил, что преступники “планировали организовать террористические операции, чтобы создать атмосферу нестабильности в государстве и заставить людей испугаться идти к урнам для голосования”.