ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ԱՄՆ պետքարտուղարության Եվրոպայի և Եվրասիական տարածաշրջանի հարցերով բյուրոյի քարտուղարի տեղակալ Ջեյմս Օ’Բրայենը հանդիպել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարությունը։
Նշում է, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ օրակարգի հարցեր, ինչպես նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկա իրավիճակն ու հեռանկարները, ինչպես նաև տարածաշրջանային խնդիրները:
Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ամերիկյան կողմին տեղեկացրել է տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների մասին։
Հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել երկկողմ և տարածաշրջանային երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

YEREVAN, JUNE 28, ARMENPRESS. US Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs James O’Brien on Friday met with Azerbaijan’s Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov.
According to Azerbaijani media, the parties discussed topical items of the bilateral and multilateral agenda between the two countries, as well as the current state of and prospects for the reconciliation between Armenia and Azerbaijan and regional developments.
The Azerbaijani Foreign Minister briefed the US Assistant Secretary of State about the situation in the region during the post-conflict period and the negotiations on the peace agreement between Azerbaijan and Armenia.
During the meeting, the interlocutors exchanged views on other bilateral and regional issues of mutual interest.