Պեսկովը հույս է հայտնել, որ Մոսկվայի և Երևանի միջև կգերիշխեն դաշնակցային հարաբերություններն ու գործընկերությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ռուսաստանի Դաշնությունն ակնկալում է, որ Հայաստանի հետ հարաբերություններում կգերակայեն երկու պետությունների միջև առկա դաշնակցային հարաբերություններն ու գործընկերությունը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ փոխանցելով ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովի խոսքերը։
«Մենք կշարունակենք մեր շփումները հայկական կողմի հետ։ Ակնկալում ենք, որ մեր հարաբերությունների դաշնակցային բնույթը, գործընկերային բնույթը կգերիշխեն»,- նշել է Կրեմլի ներկայացուցիչը՝ մեկնաբանելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունները ՀԱՊԿ-ի և Բելառուսի վերաբերյալ։

Песков выразил надежду, что между Москвой и Ереваном возобладают союзнические отношения и партнерство
Российская Федерация рассчитывает, что в отношениях с Арменией возобладают союзнические отношения и партнерство, существующие между двумя государствами.
Как передает “Арменпресс”, слова пресс-секретаря президента России Дмитрия Пескова приводит ТАСС.
"Мы продолжим наши контакты с армянской стороной. Мы рассчитываем, что союзнический и партнерский характер наших отношений возобладает”, - отметил представитель Кремля, комментируя заявления премьер-министра Армении Никола Пашиняна в отношении ОДКБ и Беларуси.