Ուկրաինան և Դանիան ռազմական ոլորտում համագործակցության շուրջ հուշագիր են ստորագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինան և Դանիան համագործակցության շուրջ հուշագիր են ստորագրել, որի շրջանակներում սպառազինություն է ձեռք բերվելու Ուկրաինայի զինված ուժերի համար: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդել է Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը։
«Պաշտպանական գնումների գործակալությունը և Դանիայի պաշտպանության նախարարության գնումների ու լոգիստիկայի կազմակերպությունը (DALO) փոխըմբռնման և համագործակցության հուշագիր են ստորագրել պաշտպանական գնումների ոլորտում», - ասվում է հաղորդագրության մեջ, որը հրապարակվել է Ուկրաինայի ռազմական գերատեսչության Telegram ալիքում:
Ուկրաինայի պաշտպանության փոխնախարար Դմիտրի Կլիմենկովը հույս է հայտնել, որ համաձայնագիրը թույլ կտա ուժեղացնել համագործակցությունը Ուկրաինայի զինված ուժերին ժամանակակից սպառազինություն և ռազմական տեխնիկա մատակարարելու գործում։

Украина и Дания подписали меморандум о сотрудничестве в военной сфере
Украина и Дания подписали меморандум о сотрудничестве, в рамках которого будут закупать вооружение для Вооруженных сил Украины․ Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА новости, об этом сообщили в минобороны Украины.
"Агентство оборонных закупок (минобороны Украины) и Организация закупок и логистики минобороны Дании (DALO) подписали меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве в оборонных закупках", - говорится в сообщении, опубликованном в Telegram-канале украинского военного ведомства.
Замминистра обороны Украины Дмитрий Клименков выразил надежду, что соглашение позволит усилить сотрудничество в поставках ВСУ современного вооружения и военной техники.