Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է ռազմական գործողության մեկնարկի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է Գազայի հատվածում «Երկաթե թրեր» ռազմական գործողության մեկնարկի մասին՝ ի պատասխան պատեղստինյան ՀԱՄԱՍ իսլամիստական շարժման գործողությունների: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Times օf Israel-ը:
Պաշտպանության բանակի խոսնակ Դանիել Հագարին հայտարարել է, որ Իսրայելի ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2200 հրթիռ: Նրա խոսքով ՝ ՀԱՄԱՍ-ը Իսրայելի տարածք է ներթափանցել ցամաքից, ծովից և օդից ։ Նշվում է, որ Իսրայելը հույս ունի տասնյակ հազարավոր զինվորների կանչել։
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ շարժումը հոկտեմբերի 7-ին կատարեց Իսրայելի վրա վերջին տարիների ամենամեծ հարձակումը։ Նրանք Գազայի հատվածից հրթիռներ են արձակվել Իսրայելի ուղղությամբ։ ՀԱՄԱՍ-ի զինյալները Իսրայելի տարածք են ներխուժել պարապլաններով և պիկապներով։ Շարժումըհայտնել է 35 գերեվարված իսրայելցու մասին:

Армия обороны Израиля объявила о начале военной операции
Армия обороны Израиля объявила о начале военной операции «Железные мечи» в секторе Газа — в ответ на действия палестинского исламистского движения ХАМАС.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Times օf Israel.
Пресс-секретарь Армии обороны Даниэль Агари заявил, что по Израилю было выпущено более 2200 ракет. По его словам, ХАМАС проникает на территорию Израиля с суши, моря и воздуха. Отмечается, что Израиль рассчитывает призвать десятки тысяч солдат.
7 октября палестинское движение ХАМАС начало самое масштабное нападение на Израиль за последние годы. Они выпустили ракеты из сектора Газа по Израилю. Боевики ХАМАС вторглись на территорию Израиля на парапланах и пикапах. Движение сообщило о 35 взятых в плен израильтянах.