Ուկրաինայում ռազմական գործողություններն ինտենսիվացել են՝ առանց առաջնագծի լուրջ փոփոխությունների
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ուկրաինայի արևելյան և հարավային ռազմաճակատներում շաբաթ և կիրակի օրերին մարտական գործողությունների ինտենսիվությունը զգալիորեն աճել է, հետևում է Ուկրաինայի գլխավոր շտաբի՝ առավոտյան տեղեկագրում հաղորդած տվյալներից։ Բախումների թիվն ավելացել է գրեթե երկու անգամ։ Տեղի է ունեցել 38 ռազմական բախում, սակայն դրանք չեն հանգեցրել առաջնագծի էական փոփոխության։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է BBC-ի ռուսական ծառայությունից, այս գիշեր Ռուսաստանն անօդաչու թռչող սարքեր է արձակել Ուկրաինայի Կրիվոյ Ռոգ քաղաքի ուղղությամբ։ Հակաօդային պաշտպանության համակարգերը խոցել են 3 ԱԹՍ։
Ռուսական կողմից էլ հայտնել են, որ Ուկրաինայի զինված ուժերը հարված են հասցրել ՌԴ Բելգորոդի մարզի Կոզինկա գյուղին։ Արկն ընկել է բնակելի տան վրա։ Ըստ Բելգորոդի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովի՝ միջադեպի հետևանքով տուժածներ չկան։

Военные действия в Украине усилились, но серьезных изменений на передовой нет
Интенсивность боевых действий на восточном и южном фронтах Украины значительно возросла в субботу и воскресенье, что следует из данных, опубликованных в утреннем бюллетене Генерального штаба Украины. Число столкновений выросло почти в два раза. Произошло 38 боевых столкновений, но они не привели к существенному изменению линии фронта.
Как передает «Арменпресс», со ссылкой на Русскую службу BBC, сегодня ночью Россия запустила БПЛА в направлении украинского города Кривой Рог. Системы ПВО Украины сбили 3 БПЛА.
Российская сторона, в свою очередь сообщила, что Вооруженные силы Украины атаковали село Козинка в Белгородской области РФ. Снаряд упал на жилой дом. По словам губернатора Белгорода Вячеслава Гладкова, в результате атаки никто не пострадал.