Ռուբեն Ռուբինյանը ՄԹ Եվրոպայի հարցերով նախարարին է ներկայացրել Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը մայիսի 23-ին հանդիպել է Միացյալ Թագավորության Եվրոպայի հարցերով նախարար Լեո Դոքերթիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, ողջունելով հյուրին` Ռուբեն Ռուբինյանը կարևորել է Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջեւ առկա փոխգործակցությունը, ընդգծել երկկողմ հարաբերություններն ընդլայնելու անհրաժեշտությունը:
Կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացիկ վիճակը:

Ruben Rubinyan meets with Under Secretary of State for Europe of the UK Foreign, Commonwealth & Development Office
YEREVAN, MAY 2փ, ARMENPRESS. On May 23, the Vice President of the National Assembly of Armenia, the Special Representative of Armenia on normalization process of Armenia-Turkey relations Ruben Rubinyan met with Leo Docherty, Under Secretary of State for Europe of the UK Foreign, Commonwealth & Development Office, ARMENPRESS was informed from the parliament of Armenia.
Welcoming the guest, Ruben Rubinyan highlighted the cooperation existing between Armenia and the United Kingdom, underlined the necessity of expanding the bilateral relations.
The sides discussed issues on regional developments.
At the guest’s request, Ruben Rubinyan presented the current state of normalization process of Armenia-Turkey relations.