Վ․ Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառումը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Պաշտպանության նախարարության Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում մայիսի 13-ին տեղի է ունեցել պատրաստման և վերապատրաստման 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառումը:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Պաշտպանության նախարարությունը։
Ողջունելով մասնակիցներին և կարևորելով մասնագիտական վերապատրաստումը` ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը շնորհակալություն է հայտնել ներգրավված անձնակազմին` մարտական պատրաստության և զինվորական կարգապահության բարձր արդյունքներ ցուցաբերելու համար:

В Военном университете им. В. Саркисяна состоялось мероприятие по завершению 25-дневных учебных сборов
13 мая в Военном университете имени Вазгена Саркисяна Министерства обороны состоялось мероприятие по случаю завершения 25-дневных учебных сборов по подготовке и переподготовке.
Как передает Арменпресс, сообщение об этом распространило Министерство обороны.
Приветствуя участников и подчеркнув профессиональную подготовку, начальник Генерального штаба Вооруженных Сил, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдуард Асрян поблагодарил привлеченный личный состав за высокие результаты боевой подготовки и воинской дисциплины.