Ժամանակն է հետ քաշել զորքերը․ Բլինքենը Միրզոյանի և Բայրամովի հետ հանդիպմանը կոչ է արել վերադառնալ բանակցային սեղան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Նյու Յորքում Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը զորքերը հետ քաշելու կոչ է արել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Բլինքենը գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Այսօր իմ մասնակցությամբ ուղիղ բանակցություններ տեղի ունեցան Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Ինչպես ասացի հանդիպման ընթացքում՝ ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն ու դիվանագետները վերադառնան սեղանի շուրջ»,- նշել է նա։
Ադրբեջանի զինված ուժերի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը հասնում է 207-ի:

‘It’s time for troops to disengage’, Blinken says at meeting with Armenian, Azerbaijani FMs
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. US Secretary of State Antony Blinken called for disengaging troops during the meeting with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov in New York.
“Today I hosted direct talks between Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov. As I conveyed during the meeting, it is time for troops to disengage and diplomats to return to the table”, Blinken said on Twitter.
On September 19 the Security Council of Armenia said that the number of those killed or missing as a result of the latest large-scale aggression of Azerbaijan reaches 207.