Ժամանակն է հետ քաշել զորքերը․ Բլինքենը Միրզոյանի և Բայրամովի հետ հանդիպմանը կոչ է արել վերադառնալ բանակցային սեղան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Միացյալ Նահանգների պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը Նյու Յորքում Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ հանդիպմանը զորքերը հետ քաշելու կոչ է արել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին Բլինքենը գրել է «Թվիթեր»-ի իր էջում։
«Այսօր իմ մասնակցությամբ ուղիղ բանակցություններ տեղի ունեցան Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովի միջև։ Ինչպես ասացի հանդիպման ընթացքում՝ ժամանակն է, որ զորքերը հետ քաշվեն ու դիվանագետները վերադառնան սեղանի շուրջ»,- նշել է նա։
Ադրբեջանի զինված ուժերի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով զոհվածների և անհետ կորածների թիվը հասնում է 207-ի:

Настало время отвести войска: Блинкен на встрече с Мирзояном и Байрамовым призвал вернуться за стол переговоров
Госсекретарь США Энтони Блинкен на встрече с министрами иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и главой МИД Азербайджана Джейхуном Байрамовым в Нью-Йорке призвал к отводу войск. Как сообщает «Арменпресс», об этом Блинкен написал на своей странице в Twitter.
«Сегодня при моем участии состоялись прямые переговоры между министром иностранных дел Армении Араратом Мирзояном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым. На встрече я сказал что, настало время отвести войска, а дипломатам вернуться за стол переговоров», - отметил он.
В результате широкомасштабной агрессии вооруженных сил Азербайджана количество погибших и без вести пропавших достигло 207 человек.