Ռադայում հայտնել են Բեռլինի՝ Կիևին սուզանավեր տրամադրելու հնարավորության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կիևը հույս ունի սուզանավեր ստանալ Բեռլինից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ին, այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի գերագույն ռադայի նախագահ Ռուսլան Ստեֆանչուկը:
Նա հունիսի 3-ին հանդիպել է Գերմանիայի պաշտպանության նախարար Քրիստինա Լամբրեխտի հետ, շնորհակալություն է հայտնել Գերմանիայի իշխանություններին ռազմական աջակցության համար և ընդգծել է, որ Ուկրաինան պատրաստ է «Եվրոպայի պաշտպանական սահմանը» դառնալ արևելքում:
«Չեմ բացառում Գերմանիայից սուզանավեր ստանալու հավանականությունը, քանի որ մենք պատրաստ ենք արևելքում Եվրոպայի պաշտպանական սահման դառնալ: Այդ համագործակցությունը կարող է փոխշահավետ լինել ինչպես այս փուլում, այնպես էլ՝ ապագայում»,- ասել է Ռուսլան Ստեֆանչուկը:

В Раде сообщили о возможности предоставления Берлином подводных лодок Киеву
Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом заявил председатель Верховной рады Украины Руслан Стефанчук.
Украинский парламентарий встретился с министром обороныФРГКристиной Ламбрехт3 июня. Он поблагодарил власти Германии за военную помощь и подчеркнул, чтоУкраинаготова стать "оборонной границейЕвропы" на востоке.
"Не исключаю получения от Германии подлодок, потому что мы готовы стать оборонной восточной границей всей Европы. Это сотрудничество будет взаимовыгодным как на этом этапе, так и в будущем", – сказалРуслан Стефанчук.