Ռոբերտ Քոչարյանը «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է հետընտրական իրավիճակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայաստան» դաշինքի կենտրոնական շտաբում դաշինքի առաջնորդ, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հունիսի 25-ին հանդիպում է անցկացրել թիմակիցների ղեկավարների հետ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հաղորդագրություն է տարածել «Հայաստան» դաշինքը:Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են հետընտրական իրավիճակը և առաջիկա աշխատանքները։
Քոչարյանը վստահություն է հայտնել, որ դաշինքի ներկայացուցիչները պետք է չտրվեն իշխանության կողմից իրականացվող ապօրինի ճնշումներին և պետք է շարունակեն իրենց բնականոն աշխատանքը՝ հանուն համայնքների բարեկեցության։
Քննարկման ժամանակ արծարծվել են նաև համայնքների ղեկավարներին ըստ անհրաժեշտության ցուցաբերվող իրավական և քաղաքական աջակցության հարցեր։ Նախագահ Քոչարյանը վստահեցրել է, որ տեղի ունեցող գործընթացը ստանալու է իրավա-քաղաքական հստակ գնահատական։

Роберт Кочарян обсудил с членами блока «Армения» поствыборную ситуацию
Лидер блока «Армения», второй президент Армении Роберт Кочарян 25 июня провел встречу с товарищами по команде. Как сообщает Арменпресс, была обсуждена поствыборная ситуация и предстоящие шаги.
Кочарян выразил уверенность, что представители блока не должны поддаваться незаконному давлению со стороны правительства, они должны продолжать свою нормальную работу на благо общества.
В ходе обсуждения были подняты вопросы правовой и политической помощи, предоставляемой главам общин по мере необходимости. Кочарян заверил, что происходящий процесс получит четкую политико-правовую оценку.