Մեկուսացման մեջ գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանի մոտ հիվանդությունը բարդ ընթացք ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վիճակի կայունացումից և բժիշկների թույլտվությունից անմիջապես հետո ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը կվերադառնա Երևան։ Այս մասին «Արմենպրես»-ինտեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ի պատասխան զանգվածային լրատվության միջոցների հարցումների՝ հայտնում ենք, որ նոր տիպի կորոնավիրուսով վարակվելու պատճառով մեկուսացման մեջ գտնվող նախագահ Արմեն Սարգսյանի մոտ հիվանդությունը բարդ ընթացք ունի, առկա են այդ վիճակին բնորոշ ախտանիշներ: Նախագահ Սարգսյանը բժիշկների հսկողության տակ շարունակում է բուժման գործընթացը։
Միաժամանակ, ելնելով առողջական վիճակից, նախագահը հնարավորության սահմաններում աշխատում է և ժամանակավորապես շարունակելու է աշխատել հեռավար ռեժիմով:
Վիճակի կայունացումից և բժիշկների թույլտվությունից անմիջապես հետո նախագահ Սարգսյանը կվերադառնա Երևան՝ իր պարտականությունների կատարմանը։
Եվս մեկ անգամ փոխանցում ենք Հանրապետության նախագահի և տիկին Նունե Սարգսյանի շնորհակալությունն՝ առողջության մաղթանքների և զորակցության խոսքերի համար»,- նշում են նախագահի աշխատակազմից։

Armenian President will return to Yerevan as soon as doctors permit
YEREVAN, JANUARY 8, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian, who has recently tested positive for COVID-19 in London, will return to Yerevan after the situation stabilizes and the permission of doctors, the Presidential Office told Armenpress.
“In response to inquiries of numerous media outlets, we would like to inform that Armen Sarkissian, who is self-isolated after testing for the novel coronavirus, has a complicated course of the disease, shows disease-related symptoms. President Sarkissian continues the treatment process under the supervision of doctors.
At the same time, due to the health condition, the President is working as much as possible and will temporarily work remotely.
President Sarkissian will return to Yerevan immediately after the stabilization of the situation and the permission of doctors to fulfill his duties.
We once again convey the gratitude of the President and his wife Nouneh Sarkissian for the words of support”, the Presidential Office said in a statement.