Հայաստանի ԱԱԾ տնօրենը Մոսկվայում հանդիպել է ադրբեջանցի պաշտոնակցի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության անվտանգության դաշնային ծառայության տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 28-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել եռակողմ հանդիպում ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և Ադրբեջանի անվտանգության պետական ծառայության տնօրենների միջև: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության մամուլի կենտրոնից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մի շարք անհրաժեշտ հարցեր, այդ թվում՝ նաև գերիների փոխանակման և անհետ կորածների որոնողական աշխատանքներին վերաբերող:
Հանդիպման արդյունքում ձեռք են բերվել նաև պայմանավորվածություններ տարբեր ուղղություններով աշխատանքների իրականացման վերաբերյալ:

YEREVAN, DECEMBER 30, ARMENPRESS. The Director of Russia’s Federal Security Service Alexander Bortnikov held a meeting on December 28 in Moscow with his Armenian and Azerbaijani counterparts.
“Several necessary issues were discussed during the meeting, including also the exchange of captives and the search for those missing. As a result of the meeting agreements were also reached on the implementation of works in different directions,” the Armenian National Security Service said in a news release.