Արարատ Միրզոյանի դեմ հարձակման գործով արդեն կա երկու ձերբակալված անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի դեմ հարձակման գործով արդեն կա երկու ձերբակալված անձ։ Այս մասին նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում ուղիղ հեռարձակմամբ:
«Հանցագործության մեջ ներգրավված ոչ բոլոր անձինք են ձերբակալված, բայց կարող ենք արձանագրել, որ հանցագործների ձերբակալումները սկսված են.,-ասաց վարչապետը:
Նոյեմբերի 10-ի գիշերը Ազգային ժողովի մոտ հավաքված մի խումբ անձինք ծեծի են ենթարկել խորհրդարանի խոսնակ Արարատ Միրզոյանին։ Համացանցում տեսանյութ է հրապարակվել, որտեղ երևում է, թե ինչպես են շրջափակում Միրզոյանի մեքենան, որից հետո նրան հանում մեքենայից և ծեծի ենթարկում։ Միրզոյանը վիրահատվել է, կյանքին վտանգ չի սպառնում:

По делу о нападении на Арарата Мирзояна уже есть двое задержанных
По делу о нападении на спикера Национального собрания Армении Арарата Мирзояна уже задержаны два человека. Об этом сообщил премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире на своей странице в Facebook.
“Арестованы не все причастные к преступлению, но можно констатировать, что аресты преступников только начались”, - сказал премьер.
В ночь на 10 ноября группа лиц, собравшихся у Национального собрания, избила председателя Национального собрания Арарата Мирзояна. В сети появилась видеозапись, на которой видно, как блокируют машину Мирзояна и, выведя из машины, избивают. Мирзоян прооперирован, его жизни ничего не угрожает.