Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարը մատնանշել է Ղարաբաղում Թուրքիայի ռազմական միջամտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան Իվ Լը Դրիանը հայտարարել է, որ Թուրքիան Ադրբեջանի կողմից ռազմական միջամտություն է ձեռնարկել Լեռնային Ղարաբաղի տարածաշրջանի ռազմական գործողություններում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է «Ֆրանս24» հեռուստաալիքը:
Ֆրանսիայի խորհրդարանի Արտաքին հարցերով հանձնաժողովում նախարարը մեղադրել է Թուրքիային այդ միջամտության համար:
«Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության մեջ նորություն է այն, որ այնտեղ նկատվում է Թուրքիայի ռազմական ներգրավվածությունը։ Դա սպառնում է հանգեցնել հակամարտության միջազգայնացման»,- նշել է ԱԳ նախարարը:

YEREVAN, OCTOBER 7, ARMENPRESS. French Foreign Minister Jean-Yves Le Drian announced that Turkey has carried out military intervention from the Azerbaijani side in Nagorno Karabakh conflict, ARMENPRESS reports France-24 informs.
‘’Turkey’s military involvement in Nagorno Karabakh conflict is something new. It threatens to escalate the conflict to international level’’, the Minister said.
President of Artsakh Arayik Harutyunyan called for an new coalition against international terrorism on October 6.