Ազգային ժողովը հաստատեց կառավարության ծրագիրը
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը պատգամավորների քվեարկության արդյունքում հաստատեց կառավարության 2026-2031 թվականների գործունեության ծրագիրը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ կառավարության ծրագրին կողմ քվեարկեց 63, դեմ՝ 24 պատգամավոր։
Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովում կառավարության 2026-2031 թվականների ծրագրի քննարկումները մեկնարկել են օգոստոսի 24-ին, այն ներկայացրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ծավալուն ելույթով։ Այնուհետև վարչապետ Փաշինյանը պատասխանել է հերթագրված պատգամավորների հարցերին, ինչից հետո տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակություն։
Կառավարության ծրագրի շուրջ քննարկումները, մտքերի փոխանակությունը շարունակվել են նաև օգոստոսի 25-ին, այնուհետև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդես է եկել եզրափակիչ ելույթով։

Национальное Собрание Армении утвердило программу правительства
Национальное Собрание Республики Армения по результатам голосования депутатов утвердило программу правительства на 2026-2031 годы.
Как передат Арменресс, за программу правительства проголосовали 63 депутата, против — 24.
Напомним, что обсуждение программы правительства на 2026-2031 годы в Национальном Собрании началось 24 августа, её представил премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян, выступивший  с обширной речью. Затем премьер-министр Пашинян ответил на вопросы депутатов, после чего состоялся обмен мнениями.
Обсуждение и обмен мнениями по программе правительства продолжились 25 августа, после чего премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян выступил с заключительной речью.