Ազատվելով մարզպետի պաշտոնից՝ Ռոմանոս Պետրոսյանը կնշանակվի Շրջակա միջավայրի նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության որոշմամբ Ռոմանոս Պետրոսյանն ազատվեց Կոտայքի մարզպետի պաշտոնից։ Նա կնշանակվի Շրջակա միջավայրի նախարար:
«Արմենպրեսի» փոխանցմամբ, կառավարության նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ որոշում է կայացրել Պետրոսյանին նշանակել նախարարի պաշտոնում:
«Այդ հանգամանքի բերումով էլ ընդունվում է այս որոշումը: Այսօր համապատասխան միջնորդագիրը կստորագրեմ և կուղարկեմ հանրապետության նախագահին»,- ասաց Փաշինյանը:
Վարչապետը շնորհակալություն հայտնեց Վահե Ջիլավյանին՝ նախարարի պարտականությունները կատարելու և իրականացրած աշխատանքի համար:

Романос Петросян освобожден от должности губернатора, он будет назначен министром окружающей среды
Решением правительства Романос Петросян освобожден от должности губернатора Котайкской области, он будет назначен министром окружающей среды.
Как передает «Арменпресс», на заседании правительства премьер-министр Никол Пашинян отметил, что он принял решение назначить Романоса Петросяна министром.
“Поэтому и принято это решение. Сегодня я подпишу соответствующее ходатайство и отправлю его президенту”, - сказал Пашинян.
Премьер-министр поблагодарил Ваге Джилавяна за исполнение обязанностей министра и за проделанную работу.