Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է դատախազության համակարգի աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առիթով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել դատախազության համակարգի աշխատակիցներին մասնագիտական տոնի առիթով։ «Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձը․
«Հարգելի' դատախազներ և դատախազության աշխատակիցներ,
Շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ։ Մեր օրերում դատախազությունը, ինչպես պետական ծառայության բազմաթիվ այլ ոլորտներ, շարունակապես վերափոխվում են` իրականացնելու համար քաղաքացու և պետության շահերին ծառայելու, Հայաստանի Հանրապետությունում օրինականությունը և իրավունքի գերակայությունը ապահովելու իրենց առաքելությունը։
Այսօր դուք ուժերի գերլարումով եք աշխատում տարիներ շարունակ տեղի ունեցած հանցագործությունների արդյունքում մեր պետությանը հասցված վնասները վերականգնելու և զանազան հանցագործություններին իրավական գնահատականի արժանացնելու ուղղությամբ։ Ուզում եմ արձանագրել, որ ձեր ծառայությունը գտնվում է պետության բարձրագույն ղեկավարության ուշադրության և հոգածության կենտրոնում։ Հատկապես կարևոր եմ համարում առանց մեղադրական դատավճռի ապօրինի գույքի բռնագանձման օրենքի կենսագործման ուղղությամբ դատախազության համակարգում ընթանող կառուցվածքային նախապատրաստական լրջագույն աշխատանքները։
Վստահ եմ, որ ձեր նվիրումի և անմնացորդ աշխատանքի արդյունքում է'լ ավելի է բարձրանալու դատախազության նկատմամբ հանրային վստահությունն ու աջակցությունը։ Արիություն և նորանոր հաջողություններ եմ մաղթում պատվաբեր ձեր աշխատանքում»։

Председатель НС поздравил сотрудников прокуратуры с профессиональным праздником
Председатель Национального Собрания Республики Армения Арарат Мирзоян поздравил прокуроров и работников системы прокуратуры с профессиональным праздником.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС Армении, в послании говорится:
«Уважаемые прокуроры и работники прокуратуры,
поздравляю вас с профессиональным праздником! В наши дни прокуратура, как и многие другие сферы государственной службы, последовательно преобразуется – в интересах гражданина и государства, в осуществлении своей миссии обеспечения законности и верховенства права в Республике Армения.
Сегодня вы напряженно работаете над восстановлением нанесенного нашему государству в итоге годами совершаемых преступлений ущерба и вынесением правовой оценки различным преступлениям. Хочу подчеркнуть, что ваша служба находится в центре внимания и заботы высшего руководства государства. Особенно важной в системе прокуратуры считаю серьезнейшую структурную подготовительную работу по реализации закона о конфискации незаконного имущества без обвинительного приговора.
Уверен, в итоге вашей преданной работы еще более повысятся общественное доверие и содействие прокуратуре. Желаю стойкости и новых успехов в вашей почетной работе».