Երևանի ավագանու անդամ Արուսյակ Հարությունյանը պաշտոնից հրաժարվելու դիմում է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի Երևան քաղաքի ընտրական ցուցակով ընտրված Երևանի ավագանու անդամ Արուսյակ Հարությունյանը դիմում է ներկայացրել Երևանի ավագանու անդամի պաշտոնից հրաժարվելու մասին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երևանի ավագանու 4-րդ նստաշրջանի 2-րդ նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը։
«Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի 2020 թվականի փետրվարի 24-ի արձանագրության համաձայն «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակից ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցրած անդամի մանդատը տրվել է «Իմ քայլը» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Հռիփսիմե Հունանյանին»,- ասաց Մարությանը։

Член Совета старейшин Еревана Арусяк Арутюнян представила заявление об отставке
Член Совета старейшин Еревана, избранная по избирательному списку блока партий “Мой шаг” Арусяк Арутюнян представила заявление об отказе от членства Совета старейшин Еревана.
Как передает «Арменпресс», об этом на 2-ом заседании 4-ой сессии Совета старейшин Еревана заявил мэр Еревана Айк Марутян.
“Согласно протоколу Центральной избирательной комиссии от 24 февраля 2020 года мандат члена, избранного из избирательного списка блока партий “Мой шаг” и досрочно прекратившего полномочия, был выдан следующему кандидату в избирательном списке блока партий “Мой шаг” Рипсиме Унанян”, - представил Марутян.