Ոստիկանությունում առաջիկայում սպասվում են ինստիտուցիոնալ փոփոխություններ. ոստիկանապետի պաշտոնակատար
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ոստիկանության գնդապետ Արման Սարգսյանը սեպտեմբերի 18-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել  ոստիկանության ղեկավար կազմի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով ներկաներին` Արման Սարգսյանը նշել է. «Ոստիկանությունում առաջիկայում սպասվում են ինստիտուցիոնալ փոփոխություններ, սակայն դա չի նշանակում, որ մենք պետք է սպասողական մթնոլորտում ծառայենք` թուլացնելով աշխատանքային ռիթմը, ընդհակառակը` անհրաժեշտ է ձեռքբերումներն ամրապնդել, վերացնել առկա թերությունները, և հարկ է, որ կարճ ժամանակահատվածում հասարակությունը տեսնի նոր ոստիկանություն` ավելի գրագետ, ավելի արհեստավարժ, իրենց պարտականություններն ու իրավունքները հստակ գիտակցող ծառայողներով համալրված»:
Անդրադառնալով ծառայության արդյունավետության բարձրացմանը` ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ դրա հիմքում պետք է դրվի աշխատանքային ու կատարողական կարգապահության հետևողական բարելավումը: Այս համատեքստում Արման Սարգսյանը խոսել է նաև կադրերի ընտրության հարցում անաչառ ու խստապահանջ մոտեցման, ինչպես և կոռուպցիոն երևույթների հանդեպ որդեգրած անհանդուրժողականության մասին:
Խորհրդկացության ընթացքում քննարկվել են օպերատիվ և արտաքին ծառայություներին վերաբերող այլ հարցեր ևս:
«Ծառայում ենք ուշադիր, զգոն և ոչ ենք ասում անտարբերությանը: Ի գործ, հարգելի ծառայակից ընկերներ»,-ամփոփիչ խոսքում ընդգծեց ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատարը` մաղթելով բարի ծառայություն:

“Let’s get to work”, interim chief tells police force and announces institutional changes
YEREVAN, SEPTEMBER 19, ARMENPRESS. Interim Police Chief Colonel Arman Sargsyan has held a consultation on September 18th with ranking officers of the police force, the law enforcement agency said in a news release.
“Institutional changes are expected within the police soon, however this doesn’t mean that we should serve in an expectant atmosphere and decrease the working rhythm, on the contrary – it is necessary to strengthen the achievements, eliminate the existing deficiencies and it is necessary that in a short period of time the public sees a new police – supplemented with more skillful, more professional officers who clearly realize their duties and rights,” Sargsyan – who was named interim police chief today – told the officers.
Speaking about increasing the efficiency of service, Sargsyan emphasized that it should be based on coherent improvement of working and performance discipline. In this context he also spoke about an impartial and rigorous approach in selecting staffers, as well as the intolerance that has been adopted against corruption.
Other issues related to law enforcement were also discussed.
“We are serving attentively, alert and we are saying no to indifference. Let’s get to work my dear partners,” he said.