Փոխվարչապետ Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ՄԹ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի ու Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին՝  դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Այսո մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից։
«Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ Միացյալ Թագավորությունը հանդիսանում է Հայաստանի վստահելի գործընկերը: Նա ընդգծեց, որ Ջուդիթ Ֆարնուորթն իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում հայ-բրիտանական հարաբերությունների ընդլայնման և խորացման գործում զգալի ներդրում է ունեցել: Փոխվարչապետը հաջողություն մաղթեց դեսպանին հետագա գործունեության մեջ:
Ինչպես  Ջուդիթ Ֆարնուորթը շնորհակալություն հայտնեց փոխվարչապետին՝ հաստատված բեղմնավոր փոխգործակցության համար և համոզմունք հայտնեց, որ փոխշահավետ համագործակցությունը Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև էլ ավելի կզարգանա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan received on September 16 the outgoing Ambassador of the UK to Armenia Judith Farnworth, ARMENPRESS was informed from the Office of Tigran Avinyan.
Tigran Avinyan noted that the UK is a reliable partner for Armenia. He emphasized that during her tenure Judith Farnworth made a significant contribution to the expansion and deepening of the Armenian-British relations. The Deputy PM wished her success in her future activities.
Judith Farnworth thanked the Deputy PM for the productive cooperation and expressed confidence that the mutually beneficial cooperation between the two countries will continue.