Փոխվարչապետ Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ՄԹ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը սեպտեմբերի 16-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մեծ Բրիտանիայի ու Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջուդիթ Ֆարնուորթին՝  դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: Այսո մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից։
«Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ Միացյալ Թագավորությունը հանդիսանում է Հայաստանի վստահելի գործընկերը: Նա ընդգծեց, որ Ջուդիթ Ֆարնուորթն իր դիվանագիտական առաքելության ընթացքում հայ-բրիտանական հարաբերությունների ընդլայնման և խորացման գործում զգալի ներդրում է ունեցել: Փոխվարչապետը հաջողություն մաղթեց դեսպանին հետագա գործունեության մեջ:
Ինչպես  Ջուդիթ Ֆարնուորթը շնորհակալություն հայտնեց փոխվարչապետին՝ հաստատված բեղմնավոր փոխգործակցության համար և համոզմունք հայտնեց, որ փոխշահավետ համագործակցությունը Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության միջև էլ ավելի կզարգանա»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Вице-премьер Тигран Авинян принял посла Великобритании в связи с завершением ее дипмиссии
Вице-премьер Тигран Авинян 16 сентября принял Чрезвычайного и Полномочного посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии в Республике Армения Джудит Фарнуорт в связи с завершением ее дипломатической миссии.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса вице-премьера, Тигран Авинян отметил, что Великобритания является надежным партнером Армении. Он подчеркнул, что Джудит Фарнуорт во время своей дипломатической миссии внесла значительный вклад в расширение и углубление армяно-британских отношений. Вице-премьер пожелал послу успехов в ее дальнейшей деятельности.
Джудит Фарнуорт поблагодарила вице-премьера за плодотворное сотрудничество и выразила уверенность в том, что взаимовыгодное сотрудничество между Арменией и Великобританией будет и дальше развиваться.