Ամուլսարի հարցով քննադատողներից մեկին աշխատանքից ազատել ենք ոչ կոմպետենտության պատճառով. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Ամուլսարի հետ կապված երկու հայտարարությունների: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում, մասնավորապես, գրել է.
«Ամուլսարի հետ կապված այսօրվա երկու ամենասուր հայտարարությունների հեղինակներից մեկին աշխատանքից ազատել ենք խայտառակ ոչ կոմպետենտության պատճառով, մյուսին՝ ի հեճուկս աղիողորմ խնդրանքների՝ աշխատանքի չեմ ընդունել:
Սա հայկական իրականության ողբերգություններից է, երբ հաճախ դիրքորոշումների շարժառիթները ոչ թե սկզբունքներն են, հայացքները, համոզմունքները, այլ նեղ անձնական հաշվարկներն եւ զգացողությունները:
Մի հին «բարի» կուլտուրա կա Հայաստանում, որ բռնկվում, խոսում, ահազանգում, մտահոգվում ես՝ միայն մի պատճառով. որ իշխանությունը մի բան տա բերանդ փակի: Բայց սա աշխատում էր հին իշխանության հետ, նոր իշխանության հետ բացառվում է, որ աշխատի: Ու, բարեբախտաբար, նման կուլտուրայի կրողները Հայաստանի հանրային դաշտում գնալով քչանում են: Շատ քչերն են մնացել»:

Одного из критиков по вопросу Амулсара мы уволили за некомпетентность — Пашинян
Как передает Арменпресс, в частности,  премьер-министр Армении написал на своей странице в Facebook:
«Один из авторов сегодняшних двух самых острых заявлений об Амулсаре был уволен из-за позорной некомпетентности, а другого,  несмотря на слезные  мольбы,я не взял  на работу.
Это одна из трагедий армянской реальности, когда зачастую мотивами позиций являются не принципы, взгляды, убеждения, а узко личностные расчеты и ощущения.
В Армении существует старая «добрая» культура, когда загораются, говорят, сигнализируют  только лишь по одной причине:  правительство даст что-нибудь, чтобы заткнуть рот. Но это срабатывало со старым правительством— с новым правительством это исключено, не сработает. И, к счастью, носителей такой культуры постепенно становится меньше в публичной сфере Армении. Очень мало осталось».