ԱՄՆ-ում մահապատժի են ենթարկել սերիական մարդասպան եւ բռնացող «Բոբբի» Ջո Լոնգին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Ֆլորիդայի նահանգի իշխանություններն ի կատար են ածել մահվան դատավճիռը սերիական մարդասպան Ռոբերտ «Բոբբի» Ջո Լոնգի նկատմամբ, որն իրեն մեղավոր Է ճանաչել 1984 թականին ութ կանանց նկատմամբ դատաստան տեսնելու մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NBC News հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով իշխանությունների ներկայացուցիչների:
Դատապարտայալին մահացու ներարկում են կատարել: Լոնգը պատժի առավելագույն չափի Էր դատապարտվել 1985 թվականին 22-ամյա Միշել Սիմսի սպանության համար: Ավելի ուշ նա խոստովանել Է եւս 7 կանանց սպանությունը եւ առնվազն 40-ի բռնաբարումը:
Ոստիկանությունը Լոնգին ձերբակալել Է այն բանից հետո, երբ 1984 թվականին նրա զոհերից մեկը՝ 17-ամյա Լիզա Մաքվեյը, կարողացել Է բռնացողին համոզել բաց թողնել իրեն, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США казнили серийного убийцу и насильника "Бобби" Джо Лонга
Власти американского штата Флорида привели в исполнение смертельный приговор в отношении серийного убийцы Роберта "Бобби" Джо Лонга, который признал свою вину в расправе над восемью женщинами в 1984 году. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал NBC News со ссылкой на представителей властей.
Осужденному сделали смертельную инъекцию.
Лонг был приговорен к высшей мере наказания в 1985 году за убийство 22-летней Мишель Симмс. Позже он признался в убийстве еще 7 и изнасиловании по меньшей мере 40 женщин.
Полиция задержала Лонга после того, как в 1984 году одна из его жертв, 17-летняя Лиза Маквей, смогла убедить насильника отпустить ее.