Ինեկոբանկը Թբիլիսիում կներկայացնի InecoPay ինովացիոն վճարային լուծումը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2019 թվականի մայիսի 16 - 17-ը Թբիլիսիում կկայանա SME Banking Club –ի կողմից կազմակերպվող «Caucasus’19» 5-րդ ամենամյա տարածաշրջանային համաժողովը, որի շրջանակներում Ինեկոբանկը ստացել է հրավերք ներկայացնելու վերջին շրջանում բավականին մեծ հետաքրքրություն առաջացրած InecoPay ինովացիոն վճարային լուծումը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Ինեկոբանկից, այս լուծման շնորհիվ կազմակերպությունները հնարավորություն են ստացել առանց որևէ հավելյալ ներդրումների և ժամանակի վատնման ընդունել QR կոդի միջոցով վճարումներ, մինչդեռ հաճախորդների համար սա հարմարավետ և ապահով լուծում է, որի շնորհիվ նրանք կարող են իրենց բոլոր բանկային քարտերը կցել InecoMobile հավելվածին և իրականացնել վճարումները ցանկացած քարտից։
«Ինեկոբանկը, մշտապես կատարելագործում է իր ծառայությունները, առաջարկելով հաճախորդների կարիքներին ու հարմարավետությանն ուղղված լուծումներ։ Ուրախ ենք համաժողովի ընթացքում ներկայացնել բանկի փորձն ու ձեռքբերումները, մասնավորապես, ՓՄՁ ոլորտին վերաբերող լուծումների ներդրման ասպարեզում», - նշեց Ինեկոբանկի Զարգացման և մարքեթինգի տնօրեն Արեն Նալթակյանը։
Ինչպես հաղորդեցին բանկից՝ ՓՄՁ բանկային ակումբի համաժողովն իր շուրջը կհամախմբի տարածաշրջանի ֆինանսաբանկային համակարգի առաջատար կառույցների ներկայացուցիչներին՝ միկրո, փոքր և միջին բիզնեսի ոլորտին վերաբերող բանկային թրենդները և նորարարությունները քննարկելու համար։
---
ԻՆԵԿՈԲԱՆԿԻ ՄԱՍԻՆ
«Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ը, հանդիսանալով Հարավային Կովկասի առաջատար բանկերից մեկը, մատուցում է համալիր բանկային, ինչպես նաև թվային բանկային ծառայություններ անհատներին, ՓՄՁ և խոշոր կազմակերպություններին։ Շուրջ 23 տարի բանկը տրամադրում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ Հայաստանում՝ սպասարկելով ավելի քան 400 000 հաճախորդի, որոնցից մոտ 150 000-ին` թվային ուղիներով:
Իր գործունեության ընթացքում Ինեկոբանկը մշակել և մատուցել է ոլորտի առաջատար թվային բանկային լուծումներ՝ նպատակ ունենալով ներդնել ամբողջովին նոր բանկային ծառայություններ։
• 2009թ. առաջինը Հայաստանում ներդրել է «Ապառիկ տեղում» թվայնացված և ամբողջովին ավտոմատացված ծրագիրը, որն ապրանքի ապառիկ գնման գործընթացը 3-4 օրից կրճատել է մինչև մի քանի րոպեի։
• 2012թ. իր InecoOnline համակարգի շնորհիվ առաջիններից մեկն էր, որ ապահովել է գործարքների կատարումը 24/7 ռեժիմով:
• 2014թ. ներդրել է InecoMobile բջջային հավելվածը, որն իր հնարավորությունների և օգտագործման պարզության շնորհիվ այսօր ունի ամենաշատ օգտատերերը հայաստանյան ֆինանսական հավելվածների շարքում։
• 2017թ. բանկն առաջինն էր, որ ներդրել է ամբողջովին ավտոմատացված վարկավորման գործընթաց իր օնլայն և մոբայլ հավելվածների միջոցով: Արդյունքում վարկերը տրամադրվում են հաճախորդներին 24/7 ռեժիմով:
• 2018թ. առաջինը բանկային համակարգում գործարկել է նորարարական ու ժամանակակից InecoPay վճարային համակարգը, որը հնարավորություն է տալիս վճարումներ իրականացնել սմարթֆոնի միջոցով:

INECOBANK to present InecoPay innovation payment solution in Tbilisi
YEREVAN, MAY 16, ARMENPRESS. From May 16 to 17, 2019 V annual regional SME Banking Club conference headed under the title "Caucasus'19" will be held in Tbilisi, Georgia. Within the framework of the conference, Inecobank received an invitation to present InecoPay innovative payments solution, which enables merchants to receive QR code payments from customers without any additional investments and time spent, while customers enjoy the speed and convenience of the solution. Furthermore, they can link card issued by the other banks and make immediate payments with any of their cards.
"At Inecobank we continuously develop our services to ensure customer need and convenience oriented solutions. We are glad to present the experience and achievements of the Bank during the conference, in particular, the solutions designed for the SME sector," said Aren Naltakyan, Development and Marketing Director of Inecobank.
As informed by the Bank, SME Banking Club Conference will gather financial and banking sector international and local experts to discuss trends and innovations in micro-, small and medium business segments.
----
Inecobank CJSC is one of the leading banks in the South Caucasus region, focused on individual customers, small and middle market businesses and large corporations offering a full range of banking services including break through and innovative digital banking solutions. For over 23 years the bank has been providing unmatched convenience in Armenia serving more than 400 000 customers and over 150 000 online users.
Inecobank developed and delivered industry-leading digital banking solutions with the purpose of introducing an entirely new culture of banking services.
• In 2014 the Bank launched InecoMobile, its Mobile banking application, which is the most popular banking application in Armenia with over 100,000 users.