Վարուժան Ներսեսյանը հանդիպում է ունեցել կոնգրեսական Դեյվիդ Փրայսի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հանդիպել է ԱՄՆ Կոնգրեսում գործող House Democracy Partnership երկկուսակցական հանձնաժողովի նախագահ, Կոնգրեսական Դեյվիդ Փրայսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են հանձնաժողովի և ՀՀ Ազգային ժողովի միջև համագործակցության հաստատման գործընթացին վերաբերող հարցեր:
Դեսպան Ներսեսյանը կոնգրեսականին ներկայացրել է նաև ժողովրդավարության ամրապնդմանն ուղղված՝ ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող քայլերը, ինչպես նաև խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ միջազգային դիտորդների ու կազմակերպությունների դրական արձագանքները:
Վարուժան Ներսեսյանը և Դեյվիդ Փրայսն անդրադարձել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների օրակարգի մի շարք հարցերի՝ այդ համատեքստում կարևորելով ԱՄՆ կոնգրեսի դերակատարումը դրանց կյանքի կոչման գործում:

YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. Armenian Ambassador to the United States Varuzhan Nersesyan met with chairman of the House Democracy Partnership bipartisan commission, Congressman David Price, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The officials discussed issues relating to the process of establishing cooperation between the commission and the Parliament of Armenia.
Ambassador Nersesyan introduced the Congressman on the Armenian government’s ongoing actions aimed at strengthening democracy, as well as the positive reactions of international observers and organizations on the parliamentary elections.
Varuzhan Nersesyan and David Price also touched upon a number of issues of the Armenian-American relations agenda, in this context attaching importance to the US Congress role on implementing them.