Ամերիկյան Donald Cook Էսկադրային ականակիրը ժամանել Է Բաթում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերի Donald Cook Էսկադրային ականակիրը հունվարի 21-ին բարեկամական այցով ժամանել Է Բաթում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Imedi թբիլիսյան հեռուստաընկերությունը, որը ռեպորտաժ Է հաղորդել  իրադարձության վայրից:
«Սա վերջին տարիների ընթացքում ԱՄՆ-ի ռազմածովային ուժերի Donald Cook Էսկադրային ականակրի երկրորդ այցն Է Վրաստան,-ասված Է Վրաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանատան՝ հունվարի 21-ին տարածված հաղորդագրության մեջ:- Բաթում ԱՄՆ-ի ՌԾՈՒ-ի Էսկադրային ականակրի այցը կոչված Է աջակցել երկու երկրների համագործակցությանը ծովի անվտանգության եւ կայունության ոլորտներում»:
Դեսպանության տվյալներով՝ «Բաթումի նավահանգստի ջրատարածքում Էսկադրային ականակրի գտնվելու շրջանակներում կանցկացվեն նավի անձնակազմի անդամների վարժանքները Վրաստանի ՆԳ նախարարության սահմանապահ ոստիկանության առափնյա պահպանության դեպարտամենտի աշխատակիցների հետ»: Տեղական ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ Էսկադրային ավիակրի այցը Վրաստան կավարտվի հունվարի 24-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Американский эсминец Donald Cook прибыл в Грузию
Эсминец военно-морских сил США Donald Cook прибыл в Батуми в понедельник с дружественным визитом. Об этом сообщила тбилисская телекомпания Imedi, передавшая репортаж с места события.
"Это второй за последние годы визит эсминца военно-морских сил США Donald Cook в Грузию, - говорится в распространенном в понедельник сообщении посольства США в Грузии. - Визит эсминца ВМС США в Батуми призван содействовать сотрудничеству двух стран в сферах морской безопасности и стабильности".
По данным посольства, "в рамках пребывания эсминца в акватории порта Батуми пройдут тренировки членов экипажа корабля с сотрудниками департамента Береговой охраны пограничной полиции МВД Грузии". По данными местных СМИ, визит эсминца в Грузию завершится 24 января,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.