Սահմանադրության անվերապահ կատարումը բոլորիս սրբազան պարտականությունն է. ՀՀ վարչապետի ուղերձը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սահմանադրության օրվա առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում ասված է.
Շնորհավորում եմ ձեզ Սահմանադրության օրվա կապակցությամբ։
Մեր երկրում տեղի է ունեցել դարակազմիկ իրադարձություն՝ ժողովրդական թավշյա հեղափոխություն։ Այն տեղի է ունեցել խաղաղ և սահմանադրական ճանապարհով։ Մենք ձեզ հետ միասին Հայաստանում հաստատում ենք իրավունքի և օրենքի գերակայություն, որ մեր ողջ հասարակության և ժողովրդի կարևորագույն նպատակներից է։
Մեր երկրի  հիմնական օրենքը, ինչպես գիտեք, ընդունումից հետո ենթարկվել է փոփոխությունների։ Դրանք ժամանակին ոմանց համար եղել են ընդունելի կամ ոչ։ Այսօր ունենք այն, ինչ ունենք, և Սահմանադրության անվերապահ կատարումը բոլորիս սրբազան պարտականությունն է։
Մեր քայլերն այսուհետ ևս լինելու են բացառապես սահմանադրական դաշտում։ Ավելին՝ սահմանադրական կարգի դեմ նախկինում եղած հնարավոր ոտնձգությունները մանրամասնորեն և հրապարակայնորեն ուսումնասիրվելու են։
Մեր պայքարը և աշխատանքն ուղղված են նրան, որ Հայաստանի քաղաքացիների՝  սահմանադրությամբ երաշխավորված իրավունքներն ու ազատությունները չմնան թղթի վրա և լիարժեքորեն կյանքի կոչվեն։
Կրկին շնորհավորելով այս կարևոր տոնի առթիվ` մաղթում եմ բոլորիս խաղաղություն, երջանկություն և ամենայն բարիք»։

‘Unconditional implementation of Constitution is sacred duty of all of us’ – PM Pashinyan addresses congratulatory message
‘Unconditional implementation of Constitution is sacred duty of all of us’ – PM Pashinyan
addresses congratulatory message
YEREVAN, JULY 5, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan addressed a congratulatory message on the Constitution Day, the PM’s Office told Armenpress.
The message runs as follows”
I congratulate you on the Constitution Day.
An epochal event – a people’s velvet revolution, took place in our country. It took place in a peaceful and constitutional way. We together with you are establishing a rule of law in Armenia which is one of the key goals of our entire society and people.
As you know, after its adoption, our country’s main law underwent changes. They have been acceptable or not for some in some times. Today we have what we have, and the unconditional implementation of the Constitution is the sacred duty of all of us.
Our future steps will also be exclusively in the constitutional field. Moreover, the former possible encroachments against the constitutional order will be thoroughly and publicly examined.
Our fight and activity are directed so that the rights and freedoms of the Armenian citizens as guaranteed by the Constitution will not remain on the paper and will be fully implemented.
Dear proud citizens of the Republic of Armenia,
I once again congratulate you on this important holiday, wish all of us peace, happiness and all the best”.