Ֆրանսիայում մերձքաղաքային գնացքը դուրս Է եկել ռելսերից. կան տուժածներ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԻՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի Էսսոնի դեպարտամենտում ռելսերից դուրս Է ընկել մերձքաղաքային ճեպընթացը, տուժել Է յոթ մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է France Info ռադիոկայանը՝ հղում անելով երկրի տրանսպորտի նախարար Էլիզաբեթ Բոռնին:
Ինչպես նշում Է ռադիոկայանը, մերձքաղաքային Էլեկտրագնացքը ռելսերից դուրս Է կնկել հունիսի 12-ի առավոտյան: Միջադեպի պատճառ Է դարձել սողանքը, որն առաջացել Է հունիսի 11-ից շարունակվող առատ անձրեւների հետեւանքով:
Ներկայում տեղեկատվություն Է ստացվել յոթ տուժածների մասին: Նրանք թեթեւ վերքեր են ստացել: Տարածաշրջանում երկաթուղային երթեւեկությունը դադարեցված Է: Իշխանություններն ավտոբուսներ են ուղարկել տվյալ երթուղու գնացքներին փոխարինելու համար, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Во Франции с рельсов сошел пригородный поезд
Пригородный скоростной поезд сошел с рельсов во французском департаменте Эссонн, семь человек пострадали. Как передает Арменпресс, об этом сообщает радиостанция France Info со ссылкой на министра транспорта страны Элизабет Борн.
Как сообщает радиостанция, пригородная электричка сошла с рельсов во вторник утром. Причиной инцидента стал оползень грунта, вызванный продолжающимися с понедельника сильными дождями.
На данный момент поступила информация о семи пострадавших. Они получили легкие ранения. Движение в регионе приостановлено. Власти направили автобусы для замены поездов на данном маршруте, передает радиостанция.