Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունեց Քաթարից և Չինաստանից ժամանած գործարարների խմբի
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունեց Քաթարից և Չինաստանից ժամանած գործարարների խմբի, որոնց մեջ Barwa Bank-ի նախագահ Շեյխ Մոհամմեդ Համադ Ալ-Թանին/Sheikh Mohammed Hamad J.J. Al-Thani, PowerChina միջազգային խմբի նախագահ Սոն Դոնշենին/Song Dongsheng, Redco International W.L.L. գործադիր տնօրեն Սաիֆ-ուր-Ռեհման Խանին/Saif-Ur-Rehman Khan և ուրիշների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի գրասենյակից, Հանրապետության նախագահը ներկայացրեց Հայաստանի ներդրումային գրավչությունը մի շարք ոլորտներում, ինչպես նաև նպաստավոր դիրքը Եվրասիական շուկայի և Ծոցի երկրների միջև:
Քննարկվեցին էներգետիկայի, բանկային և տուրիզմի ոլորտներում ներդրումներ կատարելու հնարավորությունները: Հանրապետության նախագահը վստահեցրեց, որ Հայաստանում առկա են ներդրումների համար ամուր երաշխիքներ, իսկ ընթացքի մեջ գտնվող բարեփոխումներն ավելի լայն հնարավորություններ կբացեն օտարերկրյա գործարարների համար:

President Sarkissian receives group of businessmen from China and Qatar
YEREVAN, MAY 5, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian received on May 5 a group of businessmen from Qatar and China. President of Barwa Bank Sheikh Mohammed Hamad J.J. Al-Thani, President of PowerChina International Group Song Dongsheng, Executive Director of Redco International W.L.L. Saif-Ur-Rehman Khan and others were among the visitors.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, Armen Sarkissian presented to the guests Armenia’s investment attractiveness, as well as the favorable position between the Eurasian market and the Gulf States.
Investment opportunities in the spheres of energy, banking and tourism were discussed. The President of the Republic assured that there are solid guarantees for investments, while the undergoing reforms will open broader opportunities for foreign businessmen.