Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի նախագահին Նովրուզի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին գարնանային գեղեցիկ տոնի՝ Նովրուզի առթիվ, մաղթել նրան քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարօրություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ իրանական օրացույցով 1397 թվականն Իրանի համար լինելու է առաջընթացի ու հաջողությունների տարի, իսկ հայ-իրանական հարաբերությունների համար՝ հեռանկարային ու գործնական ծրագրերով հագեցած ժամանակաշրջան: Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ դարերի խորքում ձևավորված հայ-իրանական բարեկամությունը պարտավորեցնում է ըստ արժանվույն գնահատել անցյալի ձեռքբերումներն ու հավատարիմ մնալ քաղաքակրթությունների օրրաններ հանդիսացող Հայաստանի և Իրանի միջև գոյություն ունեցող բարիդրացիական հարաբերությունների ոգուն:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to President Hassan Rouhani of the Islamic Republic of Iran on the spring holiday of Nowruz, wishing him robust health and fruitful activity, as well as peace and prosperity to the friendly people of Iran, the President’s Office told ARMENPRESS.
President Sargsyan expressed the hope that the year 1397 under the Iranian calendar will be a year of progress and achievements for Iran, and a period of long-term and strategic programs for the Armenian-Iranian relationship.
Serzh Sargsyan noted that the deeply rooted Armenian-Iranian friendship prompts the two sides to assess at their true value the achievements of the past and live up to the spirit of good-neighborly relations between Armenia and Iran, which are the cradles of civilizations.