Ստեփանավանից Վանաձոր տանող ճանապարհի ոլորաններում տեղ-տեղ մերկասառույց է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Դեկտեմբերի 12-14-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհին, Վարդենյաց լեռնանցքում, Լոռու մարզի Տաշիր, Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքներում և Ստեփանավանից Վանաձոր քաղաք տանող ավտոճանապարհի ոլորաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` բոլոր վարորդներին հորդորում ենք մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

На дорогах от Степанавана до Ванадзора - местами гололед.
МЧС Армении сообщает, что по положению на 10:00 12-го декабря  на территории Армении есть труднопроходимые дороги, местами на дорогах имеется гололед.
12-14-го декабря  осадков не ожидается.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении, по причине гололедицы труднопроходимы дороги Сотк-Карвачар, перевал Варденяц, дороги в Ташире, Раздане, а также   дороги от Степанавана до Ванадзора. Со стороны дорожных строителей на межгосударственных и республиканских дорогах осуществляется круглосуточный контроль, проводится очистка, посыпание солью и песком. Водителям рекомендуется ездить с зимними покрышками.
Согласно информации, полученной из департамента ЧС МВД Грузии, дорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов транспорта.