Հայաստանում յուրաքանչյուր ընտրություն նախորդից էապես տարբերվում է իր որակով. Դավիթ Հարությունյան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում ընտրություններն իդեալական չեն, սակայն յուրաքանչյուր ընտրություն նախորդից տարբերվում է իր որակով:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին դեկտեմբերի 9-ին լրագրողների հետ զրույցում նշեց արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանը՝ անդրադառնալով  ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի վերջնական եզրակացությանը Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների մասով:
«Եթե ուշադիր լինեք, յուրաքանչյուր ընտրություն նախորդից էապես տարբերվում է իր որակով: Դրանք իդեալական չեն: Ես չեմ կարող ասել մի երկիր, որտեղ ընտրություններն իդեալական լինեն»,- շեշտեց նախարարը:
Արդարադատության նախարարն ընդգծեց, որ իշխանությունները ջանքերը կենտրոնացնում են նշված թերությունները վերացնելու վրա:

Each election in Armenia greatly differs from the previous one by its quality, says justice minister
Each election in Armenia greatly differs from the previous one by its quality, says justice
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. The elections in Armenia are not perfect, but each election diffes from the previous one by its quality, justice minister Davit Harutyunyan told reporters commenting on the OSCE/ODIHR final report on the parliamentary elections in Armenia, reports Armenpress.
“If you are careful, you will see that each election grealt differs from the previous one by its quality. They are not ideal. I cannot mention a country where elections are being held in an ideal way”, the minister said.
He stated that the authorities concentrate their efforts to eliminate the shortcomings mentioned in the report.