ԱԻՆ-ը տեղեկացնում է՝ շրջաններում տեղումները կդադարեն կեսօրից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅՄԵԲՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի շրջանների զգալի մասում նոյեմբերի 25-ի առավոտյան ժամերին սպասվում է թույլ ձյուն, տեղումների դադար կանխատեսվում է կեսօրից հետո: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նոյեմբերի 25-ին ժամը 10:30-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում որոշ ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: ՀՀ տարածքում փակ և դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ չկան:
Կապան-Գորիս-Սիսիան-«Զանգեր», Նոյեմբերյան-Ջուջևան-Ոսկեպար ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:
Ելնելով սպասվող անբարենպաստ եղանակային պայմաններից` բոլոր վարորդներին հորդորում ենք նշված մարզեր երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

МЧС РА сообщает: в областях осадки прекратятся после полудня
На значительной  территории Армении утром 25 ноября ожидается слабый  снег. Осадки  прекратятся после  полудня.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, по состоянию на 10:30 часов25 ноября на некоторых дорогах республики гололед. Закрытых и труднопроходимых дорог нет.
На автодорогах дорогах Капан-Горис-Сисиан-Зангер, Ноемберян-Джуджеван-Воскепар  гололед.
Ввиду  ожидающейся неблагоприятной  погоды, водителям рекомендуется на указанных трассах ездить исключительно с зимними шинами.
Согласно информации из департамента  ЧС МВД Грузии, дорога Степанцминда-Ларс открыта для  всех видов транспорта.