Միասնաբար ի զորու ենք կառուցել մեր երազած հայրենիքը. Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության անկախության 26-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում նշված է.
Շնորհավորում եմ բոլորիս մեր ամենակարևոր պետական տոնի՝ Հայաստանի Հանրապետության անկախության տարեդարձի առթիվ:
Անկախության 26 տարիները մեր երկրի և ժողովրդի համար լի են եղել փորձություններով, սակայն մեզ հաջողվել է ամրապնդել նորանկախ պետության հիմքերն ու առաջ շարժվել երկրի զարգացման ճանապարհով։
Զարգացման յուրաքանչյուր փուլ իր հետ բերում է նոր մարտահրավերներ, որոնց հաղթահարումն ավելի է ամրապնդում մեր պետությունը՝ այն դարձնելով ավելի գրավիչ ու մրցունակ։  Այս նոր փուլի հրամայականն է ժամանակակից և առաջադեմ երկիր ստեղծելը, Ազատ, Անվտանգ, Արդար ու Խելացի Հայաստան ունենալը։
Համոզված եմ, որ այս նպատակի իրագործման համար  մենք ունենք բոլոր  անհրաժեշտ նախադրյալներն ու ամենակարևորը՝ մեր ստեղծարար ժողովրդի ներուժը։ Վստահ եմ, որ միասնաբար ի զորու ենք կառուցել մեր երազած հայրենիքը։ Եվ ուզում եմ, որ և՛ Հայաստանի քաղաքացիները, և՛ աշխարհի տարբեր երկրներում բնակվող մեր հայրենակիցները վստահ լինեն, որ դա մեզ հաջողվելու է:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ համախմբող մեծ ուժ ու խորհուրդ ունեցող այս տոնի կապակցությամբ,  մեր ժողովրդին մաղթում  եմ խաղաղություն, բարօրություն և առաջընթաց»։

Together we will be able to build the Fatherland of our dreams – congratulatory message of Armenian Premier
Together we will be able to build the Fatherland of our dreams – congratulatory message of
Armenian Premier
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan issued a congratulatory message on the occasion of the 26th anniversary of the independence of Armenia. As ARMENPRESS was informed from the press service of the Government of Armenia, the message runs as follows,
I congratulate all of us on the occasion of the most important state holiday – the anniversary of the independence of Armenia.
The 26 years of independence have been full of challenges for our country and people, but we managed to strengthen the basis of the newly independent state and move forward along the path of development.
Each phase of development brings with it new challenges the overcoming of which further strengthens our country, making it more attractive and competitive. The imperative of this new phase is to create a modern country, to have Free, Safe, Just and Clever Armenia.
I am convinced we have all the necessary preconditions, and above all the potential of our creative people to realize this goal. I am sure together we will be able to build the Fatherland of our dreams. And I want the citizens of Armenia and our compatriots living in different corners of the world to be sure that we will manage that.
I once again congratulate on this holiday that has a power of uniting wishing our people peace, welfare and progress”.