Վարչապետ նշանակելու իրավունքը տրված է ՀՀԿ-ին. Գագիկ Ծառուկյանը՝ 2018թ. ՀՀ վարչապետի թեկնածուի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցությունը 2018թ. ՀՀ վարչապետի թեկնածուի վերաբերյալ իր կարծիքը կհայտնի այն ժամանակ, երբ իշխող Հանրապետական կուսակցությունը ներկայացնի իր թեկնածուին: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ԱԺ «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը: «Դուք պետք է իմանաք, որ վարչապետ նշանակելու իրավունքը տրված է ՀՀԿ-ին: Խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ իրենք տարել են առավելագույն ձայներ՝ 50+1 տոկոս, և որոշողն ու առաջարկողն իրենք են»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ընդգծեց Ծառուկյանը:
Անդրադառնալով հարցին՝ ինչպե՞ս է գնահատում Կարեն Կարապետյանի գլխավորած կառավարության աշխատանքը, Գագիկ Ծառուկյանը պատասխանեց. «Ես ութ ամիս առաջ եմ ասել, որ Կարեն Կարապետյանն իմ ընկերն է, ինքը ներկայացրել է ծրագիրը, աշխատում է անել: Ես կոռեկտ չեմ համարում, որ ընկերն ընկերոջ մասին կարծիք հայտնի: Երբ որ մենք իրար հետ հանդիպում ենք, ես ասում եմ բացասականն էլ, դրականն էլ: Այսօր դրականը նկատելի է, որ 25-30 տոկոս բանկի տոկոսները դարձել  են 8-10 տոկոս, և այսօր տուրիստների քանակը աճն արդեն 25 տոկոսից ավելի է: Ինքը կներկայացնի  իր կատարած գործերը, ըստ այդմ  էլ մենք կասենք»:

Гагик Царукян о кандидатуре премьера РА: право назначать премьер-министра остается за РПА
Фракция “Царукян” в НС свое мнение о кандидатуре премьер-министра 2018 г выскажет тогда, когда РПА представит своего кандидата. Об этом заявил сам руководитель фракции  Гагик Царукян.”Вы должны знать, что это – право РПА. Они набрали на выборах наибольшее количество голосов”,  передает «Арменпресс»  его слова.
На вопрос, как он оценивает работу кабинета К. Карапетяна, Г. Царукян ответил: “Я 8 месяцев назад говорил, что К. Карапетян мой товарищ, он представил программу, старается. Я считаю некорректным высказывать мнение о работе своего товарища. Когда мы встречаемся, я говорю ему и хорошее, и  плохое. Хорошо, что проценты по кредитам в банках снизились с 25-30% до 8-10%, что туристов стало больше на 25%. Он представит свою работу, по ней и будем судить”.