Ամերիկացիներն ուրախությամբ կգնան աշխատանքի՝ ստանալու «յուղոտ, գեղեցիկ չեկեր». Թրամփ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել Է, որ իր նախագահության օրոք մարդիկ կսկսեն ուրախությամբ աշխատանքի գնալ՝ այնտեղ ստանալով «յուղոտ, գեղեցիկ չեկեր», տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Միլիոնավոր քաղաքացիներ, որոնք այժմ խնդիրներ ունեն, սոցիալական ապահովությունից կանցնեն աշխատանքի: Նրանք ուրախությամբ կարթնանան, ուրախությամբ կգնան աշխատանքի, նրանց դուր կգա այնտեղ վաստակել աշխատավարձի մեծ, յուղոտ, գեղեցիկ չեկեր»,- ասել Է Թրամփը՝ ելույթ ունենալով Միսուրիում: Թրամփի ելույթը հեռարձակել Է Սպիտակ տան կայքը:
«Վերջին 10 տարում մեր տնտեսության աճի տեմպերը կազմում Էին սոսկ 2 տոկոս: Նայեք այլ երկրների եւ նրանց համախառն ներքին արդյունքին (ՀՆԱ): Եվ նրանք դժգոհ են, երբ իրենց մոտ (տնտեսության աճը) 7, 8, 9 տոկոս Է: Այնպես որ մենք դա կփոխենք»,- հայտնել Է Միացյալ Նահանգների նախագահը:
Թրամփը նշել Է, թե այժմ հայտնի Է դարձել, որ ԱՄՆ-ի տնտեսության աճը կազմել Է 3 տոկոս:
«Եթե մենք հասնենք 3 տոկոս մշտական աճի, ապա դա նշանակում Է 12 միլիոն նոր աշխատատեղեր եւ 10 տրիլիոն դոլար նոր տնտեսական գործունեության համար առաջիկա տասնամյակում: Եվ մենք կարող ենք հասնել անհամեմատ ավելիին, քան 3 տոկոսը: Չկան պատճառներ, որ մենք դա չանենք դա»,- հավելել Է ԱՄՆ-ի նախագահը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп пообещал, что при нем американцы полюбят работу
Президент США Дональд Трамп считает, что при его президентстве люди с радостью начнут ходить на работу, получая там "жирные, красивые чеки", сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Миллионы граждан, у которых сейчас проблемы, перейдут от социального обеспечения к работе. Они будут с радостью просыпаться, с радостью идти на работу, им понравится зарабатывать там большие, жирные, красивые чеки на зарплату", — сказал Трамп, выступая в Миссури. Выступление Трампа транслировал сайт Белого дома.
"За последние 10 лет темпы роста нашей экономики составляли только 2%. Посмотрите на другие страны и их ВВП. И они недовольны, когда (рост экономики) у них 7, 8, 9%. Так что мы это изменим", — сообщил американский президент.
Трамп ответил, что сейчас стало известно, что рост экономики США составил 3%.
"Если мы достигнем постоянного роста в 3%, то это значит 12 миллионов новых рабочих мест и 10 триллионов долларов для новой экономической деятельности в ближайшее десятилетие. И мы можем достичь гораздо большего, чем 3%. Нет причин, по которым мы не должны это сделать", — отметил президент США.