Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունել է «Տավիթյան» հիմնադրամի պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը մայիսի 2-ին ընդունեց «Տավիթյան» հիմնադրամի պատվիրակությունը՝ հիմնադրամի նախագահ Ասո Տավիթյանի ու Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցի դեկան, ադմիրալ Ջեյմս Ստավրիդիսի գլխավորությամբ։ Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից:
Ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը բարձր գնահատեց «Տավիթյան» հիմնադրամի գործունեությունը հայ երիտասարդների կրթության և բարձրակարգ վերապատրաստման գործում։
Էդվարդ Նալբանդյանը արժևորեց «Տավիթյան» հիմնադրամի և ՀՀ ԱԳՆ միջև հաստատված համագործակցությունը:
Նախարար Նալբանդյանը հյուրերին ներկայացրեց ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ կարգավորման գործընթացի առաջ մղման նպատակով համապատասխան պայմանների ստեղծմանն ուղղված՝ Հայաստանի և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը։
Զրույցի ընթացքում մտքեր փոխանակվեցին միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրների և դրանց լուծման ուղիների վերաբերյալ։

YEREVAN, MAY 2, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian received on May 2 the delegation of Tavitian Fund headed by Aso Tavitian and Dean of the Fletcher School of Law and Diplomacy, Admiral James Stavridis, “Armenpress” was informed from the press service of MFA Armenia.
Greeting the guests the Foreign Minister highly assessed the contribution of Tavitian Fund in education and high level training of the Armenian youth. Edward Nalbandian highly appreciated the cooperation between Tavitian Fund and the Foreign Ministry of Armenia.
Minister Nalbandian presented to the guests the joint efforts of Armenia and OSCE Minsk Group Co-Chairs aimed at creating favorable conditions for the progress of the peaceful settlement process of the Nagorno Karabakh issue.
During the meeting the sides exchanged ideas on international and regional issues and ways to solve them.