ԼՂՀ ԱԳ նախարարը Բելգիացի խորհրդարանականների հետ քննարկել է հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները
ԼՂՀ ԱԳ նախարարը Բելգիացի խորհրդարանականների հետ քննարկել է
հարաբերությունների ընդլայնման հեռանկարները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը փետրվարի 20-ին ընդունել է Բրյուսելի շրջանային խորհրդարանի անդամ Սերժ դը Պատուլին և Վալոնիայի շրջանային խորհրդարանի պատգամավոր Բենուա Դրեզին, ովքեր Արցախ են ժամանել միջազգային դիտորդական առաքելությամբ` մասնակցելու ԼՂՀ նոր սահմանադրության նախագծի վերաբերյալ հանրաքվեին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են Արցախի և Բելգիայի միջև  տարբեր մակարդակներում հարաբերությունների ընդլայնման հնարավորություններն ու հեռանկարները։

Министр иностранных дел НКР принял бельгийских парламентариев, прибывших в Арцах с наблюдательной миссией
Министр иностранных дел НКР принял бельгийских парламентариев, прибывших в Арцах с
наблюдательной миссией
Министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах)
Карен Мирзоян 20 февраля принял члена окружного парламента Брюсселя  Сержа де Патули  и депутата  окружного парламента Валлонии  Бенуа Дреза, которые прибыли в Арцах с международной наблюдательной миссией  для участия в  референдуме по проекту новой Конституции НКР.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД НКР, в ходе встречи стороны обсудили перспективы и возможности расширения сотрудничества между Арцахом и Бельгией  на различных уровнях.