Վարչապետի հանձնարարականներով ընդունվել են բիզնեսի համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման որոշումներ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հանձնարարականների հիման վրա 2016 թվականի սեպտեմբերից մինչ այժմ ընդունվել են բիզնեսի համար նպաստավոր պայմանների ստեղծման մի շարք որոշումներ: Այդ մասին գործադիրի նիստում ներկայացնելով վարչապետի հանձնարարականների կատարման հաշվետվությունը` նշեց կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը:
«Կառավարության կողմից ընդունվել են բազմաթիվ որոշումներ՝ սկսած էլեկտրոնային եղանակով լիցենզիաների տրամադրման որոշումներից վերջացրած գյուղոլորտում ջերմոցային տնտեսությունների և վերամշակող կազմակերպությունների կողմից սպառվող գազի սակագնի մեղմացման միջոցառումները»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց նախարարը:
Դավիթ Հարությունյանն առանձնահատուկ նշեց մեկ որոշում, որով ձևավորվել է բանակցային խումբ, որի նպատակն է Իրանի Իսլամական Հանրապետություն հայկական ապրանքների, հատկապես սննդամթերքի և գյուղմթերքի արտահանման համար նպաստավոր պայմաններ ստեղծելը:

YEREVAN, JANUARY 19, ARMENPRESS. A number of decisions creating favorable conditions for business have been taken during the period from September 2016 till now based on the instructions of Premier Karen Karapetyan, Minister - Chief of Government Staff Davit Harutyunyan told, presenting the report on the implementation of the PM’s instructions.
“The Cabinet has taken various decisions, from issuing licenses in an electronic way to lowering the gas tariffs for greenhouse economies and processing companies”, “Armenpress” reports Harutyunyan saying.
Davit Harutyunyan particularly mentioned one decision, according to which a negotiation group has been set aiming to create favorable conditions for Armenian exports, particularly foodstuff and agricultural products, to the Islamic Republic of Iran.