«Յոթնյակի» ԱԳ նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 10-11-ը Հիրոսիմայում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Յոթնյակի» երկրների (Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Կանադայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի եւ Ճապոնիայի) արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարների հանդիպումը 2016 թվականի գագաթնաժողովի նախաշեմին տեղի կունենա ապրիլի 10 – 11-ը Հիրոսիմա քաղաքում: Այս մասին հայտարարել Է Ճապոնիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Ֆումիո Կիսիդան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գագաթնաժողովն ինքը, ինչպես հուլիսի 5-ին հաղորդել Է Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն, տեղի կունենա Իսե Սիմա ազգային արգելոցում (Միեի պրեֆեկտուրա): Ավելի ուշ Ճապոնիայի նախարարների կաբինետի գլխավոր քարտուղար Յոսիհիդե Սուգան ճշտել Է, որ միջոցառումը տեղի կունենա եկող տարվա մայիսի 26 – 27-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Встреча глав МИД "семерки" в преддверии саммита 2016 года пройдет в Хиросиме 10-11 апреля
Встреча глав МИД стран "семерки" (Великобритания, Германия, Италия, Канада, США, Франция и Япония) в преддверии саммита 2016 года пройдет в японском городе Хиросима 10 и 11 апреля. Об этом заявил руководитель внешнеполитического ведомства Японии Фумио Кисида, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Сам саммит, как сообщил 5 июня премьер-министр Японии Синдзо Абэ, пройдет в национальном заповеднике Исэ-Сима (префектура Миэ). Позднее генеральный секретарь кабинета министров Японии Ёсихидэ Суга уточнил, что мероприятие пройдет 26-27 мая будущего года.