«Յոթնյակի» ԱԳ նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա ապրիլի 10-11-ը Հիրոսիմայում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Յոթնյակի» երկրների (Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Կանադայի, ԱՄՆ-ի, Ֆրանսիայի եւ Ճապոնիայի) արտաքին գործերի նախարարությունների ղեկավարների հանդիպումը 2016 թվականի գագաթնաժողովի նախաշեմին տեղի կունենա ապրիլի 10 – 11-ը Հիրոսիմա քաղաքում: Այս մասին հայտարարել Է Ճապոնիայի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Ֆումիո Կիսիդան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Գագաթնաժողովն ինքը, ինչպես հուլիսի 5-ին հաղորդել Է Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն, տեղի կունենա Իսե Սիմա ազգային արգելոցում (Միեի պրեֆեկտուրա): Ավելի ուշ Ճապոնիայի նախարարների կաբինետի գլխավոր քարտուղար Յոսիհիդե Սուգան ճշտել Է, որ միջոցառումը տեղի կունենա եկող տարվա մայիսի 26 – 27-ը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Meeting of Foreign Ministers of G7 countries to be held on April 10-11
YEREVAN, JULY 23, ARMENPRESS. The meeting of Foreign Ministers of the countries of G7 (Great Britain, Germany, Italy, Canada, USA, France and Japan) will take place on April 10-11 in Hiroshima preceding the 2016 summit. Armenpress reports, Fumio Kishida, the Minister for Foreign Affairs of Japan,  stated.
The Prime Minister of Japan, Shinzō Abe, informed on July 5 that the summit will be held in Ise-Shima National Park. TASS reports that later Yoshihide Suga, Chief Cabinet Secretary, clarified that the summit will take place on May 26-27 of the coming year.