Վարչապետը ծանոթացել է «Հյուսիս-հարավ» ծրագրի Աշտարակ-Թալին ճանապարհատվածի շինաշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին այցելել է Արագածոտնի մարզ և  ծանոթացել Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Հյուսիս-հարավ»  ծրագրի՝ Աշտարակ-Թալին 34 կմ ճանապարհահատվածի շինարարական աշխատանքներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ծրագրի  շինարարական աշխատանքների մեկնարկը տրվել է ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 13-ին։ Պատվիրատուի հանձնարարությամբ աշխատանքները սկսել են Աշտարակ-Թալին ճանապարհահատվածի՝ Ներքին Բազմաբերդ համայնքի մերձակայքից մինչև Թալին համայնք ընկած հատվածում։ Աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման շնորհիվ կարճ ժամանակահատվածում վերոնշյալ մոտ 10 կմ հատվածում ամբողջությամբ իրականացվել են հողային պաստառի նախապատրաստման և ավազակոպճային ենթահիմքի տեղադրման, երկաթբետոնե ջրթող խողովակների տեղադրման, ինչպես նաև մոտ 1 կմ հատվածի երկշերտ ասֆալտապատման աշխատանքները: Ավարտին են մոտենում նշված հատվածի գծանշման և կահավորման աշխատանքները: Արդյունքում, նշված մոտ 10 կմ հատվածում երթևեկությունը կտեղափոխվի միակողմանի ռեժիմ։

Prime Minister gets acquainted with construction works of the Ashtarak-Talin road section of the "North-South" project
Prime Minister gets acquainted with construction works of the Ashtarak-Talin road section
of the "North-South" project
YEREVAN, DECEMBER 15, ARMENPRESS.  Prime Minister Nikol Pashinyan on December 15 visited Aragatsotn region and got acquainted with the construction works of the Ashtarak-Talin 34 km road section of the "North-South" project implemented with the support of the Asian Development Bank, the Prime Minister's Office said.
The construction works of the project started on November 13 of the current year. On the instructions of the client, the works started from the outskirts of the Nerkin Bazmaberd community to the Talin community.
Thanks to the efficient organization of work, large-scale work was completed in the 10-kilometer section in a short time. Work on marking and equipping the specified area is being completed. As a result, on the mentioned 10-kilometer section the traffic will be one-way.