Հարավային Կորեան եւ ԱՄՆ-ը նախնական վարժանքներ կանցկացնեն համատեղ ընդգրկուն զորավարժություններից առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավային Կորեայի եւ ԱՄՆ-ի զինվորականները Ulchi Freedom Shield լայնընդգրկուն համատեղ զորավարժություների նախաշեմին, որոնք պլանավորված են օգոստոսի վերջին, կանցկացնեն նախնական համատեղ վարժանքներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 16-ին հայտնել Է Yonhap գործակալությունը:
Նշվում Է, որ նախնական քառօրյա վարժանքները պետք Է սկսվեն արդեն օգոստոսի 16-ին, դրանք կկենտրոնանան հակաճգնաժամային կառավարման մշակման վրա: ԱՄՆ-ի եւ Հարավային Կորեայի Ulchi Freedom Shield համատեղ զինավարժանքները պետք Է տեղի ունենան օգոստոսի 22-ից մինչեւ սեպտեմբերի 1-ը: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է Հարավային Կորեայի պաշտպանական գերատեսչությունը, վարժանքների ընթացքում, մասնավորապես, կմշակվեն գործողություններ մայրաքաղաքային տարածաշրջանի պաշտպանության ժամանակ եւ հետագա անցումը հակահարձակման ԿԺԴՀ-ի կողմից ագրեսիայի դեպքում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Южная Корея и США перед совместными масштабными маневрами проведут предварительные учения
Военные Южной Кореи и США в преддверии крупномасштабных совместных маневров Ulchi Freedom Shield, запланированных на конец августа, проведут предварительные совместные учения. Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщило агентство Yonhap.
Отмечается, что предварительные четырехдневные учения должны начаться уже во вторник, они будут сконцентрированы на отработке антикризисного управления.
Совместные учения США и Южной Кореи Ulchi Freedom Shield должны пройти с 22 августа по 1 сентября. Как ранее сообщало южнокорейское оборонное ведомство, в ходе учений, в частности, будут отрабатываться действия при обороне столичного региона и последующий переход в контрнаступление в случае агрессии со стороны КНДР.