Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրկին փորձում է առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն:
«ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով»,- նշում է գերատեսչությունը:

ВС Азербайджана вновь пытаются продвинуться в направлении восточной границы Арцаха
26 марта в районе 11:00 часов подразделения ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям с применением разнокалиберного стрелкового оружия, пытаясь обеспечить продвижение в направлении восточной границы Республики Арцах, на территории, подконтрольной миротворческому контингенту РФ.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает МО Республики Арцах.
"Подразделения Армии обороны прибегают к адекватным действиям для предотвращения продвижения противника. Предпринимаются шаги - с командованием миротворческого контингента РФ, по поиску путей разрешения ситуации.
Пресс-служба МО Республики Арцах периодически будет выступать с сообщениями о развитиях ситуации", - отмечает ведомство.