Ադրբեջանի ԶՈւ-ն կրկին փորձում է առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 26-ին, ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ-ն:
«ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով: Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ:
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով»,- նշում է գերատեսչությունը:

YEREVAN, MARCH 26, ARMENPRESS. The Azerbaijani Armed Forces again resorted to aggressive actions around 11:00 March 26, using various caliber small arms and attempting to advance in the direction of the Republic of Artsakh’s eastern borderline, the territory in the area of responsibility of the Russian peacekeeping contingent, the Ministry of Defense of Artsakh said in a statement.
“The Defense Army units are taking appropriate countermeasures to neutralize the adversary’s advance. Steps are taken in the direction of finding ways for resolving the situation with the Russian peacekeeping contingent’s command,” it added.