Հակառակորդի գնդակից Արցախում զինծառայող է վիրավորվել. վիճակը կայուն ծանր է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում հակառակորդի զինծառայողները փետրվարի 15-ի ժամը 16:15-ի սահմաններում խախտել են հրադադարի պահպանման ռեժիմը, ինչի հետևանքով հրազենի գնդակից վիրավորվել է ԱՀ Պաշտպանության բանակի ժամկետային զինծառայող Խաչատուր Գագիկի Խաչատրյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից, վիրավոր զինծառայողի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր:
«Միջադեպի առնչությամբ  անմիջապես համապատասխան տեղեկատվություն է տրամադրվել ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

В результате выстрела противника ранен военнослужащий АО Арцаха: состояние раненого стабильно тяжелое
В результате выстрела противника ранен военнослужащий АО Арцаха: состояние
раненого стабильно тяжелое
В восточной приграничной зоне Республики Арцах 15 февраля, около 16:15 часов,  азербайджанские ВС нарушили режим прекращения огня, в результате чего огнестрельное ранение получил солдат-срочник Армии обороны Хачатур Гагикович Хачатрян.
Как сообщили Арменпресс в министерстве обороны Арцаха, состояние раненого военнослужащего стабильное тяжелое.
В связи с инцидентом российскому миротворческому командованию незамедлительно была предоставлена соответствующая информация.