Վարչապետ Փաշինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել հանուն Հայրենիքի անկախության կյանքը նվիրաբերած հայորդիների հիշատակին
Վարչապետ Փաշինյանը հարգանքի տուրք է մատուցել հանուն Հայրենիքի անկախության
կյանքը նվիրաբերած հայորդիների հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և ՀՀ բարձրագույն իշխանության ներկայացուցիչների հետ Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակի կապակցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել Արցախյան 44-օրյա և քառօրյա պատերազմների հերոսների հիշատակին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը տեղեկացնում է, որ վարչապետ Փաշինյանը ծաղիկներ է դրել Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, Անդրանիկ Օզանյանի շիրիմներին և ծաղկեպսակ՝ հանուն Հայրենիքի կյանքը նվիրաբերած հայորդիների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

Премьер-министр Пашинян почтил память сынов Армении, отдавших жизнь за независимость Родины
Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с президентом Республики Армения Арменом Саргсяном, президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном, председателем Национального собрания Аленом Симоняном и представителями высшей власти Республики Армения в связи с 30-летием Независимости посетил воинский пантеон «Ераблур», воздал дань памяти героев 44-дневной и четырехдневной Арцахской войн.
Как передает «Арменпресс», премьер-министр Пашинян возложил цветы к могилам Спарапета Вазгена Саркисяна, Спарапета Андраника Озаняна и венок к Мемориалу, увековечивающему память сынов Армении, отдавших жизнь за Родину.