Կարեն Նալբանդյանն ազգային հավաքականին ներկայացրել է VAR համակարգի առանձնահատկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և ՖԻՖԱ-ի մրցավարների տեսուչ Կարեն Նալբանդյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստներին և մարզչական կազմին ներկայացրել է VAR համակարգի առանձնահատկությունները։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից։
Կարեն Նալբանդյանը մանրամասն ներկայացրել է՝ որ դեպքերում է կիրառվում VAR համակարգը, և որ դեպքերում ֆուտբոլիստները չպետք է սպասեն VAR համակարգի միջամտությանը: Ընթացքում ինչպես ֆուտբոլիստները, այնպես էլ մարզիչները հնարավորություն են ստացել բարձրացնելու իրենց հետաքրքրող հարցերը և ստացել սպառիչ պատասխաններ Կարեն Նալբանդյանի կողմից:
ՈՒԵՖԱ-ի Գործադիր կոմիտեի որոշմամբ VAR  համակարգը կկիրառվի Աշխարհի 2022 թ. առաջնության որակավորման փուլի 4-րդ մրցափուլից սկսած՝ բոլոր հանդիպումների ընթացքում:Դա նշանակում է, որ Հայաստանի ազգային հավաքականի մասնակցությամբ առաջիկա 3 հանդիպումների ընթացքում ևս մրցավարները հնարավորություն կունենան անհրաժեշտության դեպքում դիմելու VAR համակարգի օգնությանը:

Карен Налбандян представил национальной сборной особенности системы VAR
Инспектор судей ФИФА и Федерации футбола Армении Карен Налбандянпредставил футболистамнациональной сборной команды Армении  особенности системы VAR.
Об этом Арменпресссообщили в Федерации футбола Армении.
Карен Налбандян подробно объяснил, в каких случаях используется система VAR, а в каких футболистам не следует ждать вмешательства этой системы. При этом и игроки, и тренеры имели возможность задать свои вопросы, и они получили исчерпывающие ответы на них от Карена Налбандяна.
Согласно решению исполкома УЕФА, система VAR будет использоваться на чемпионате мира 2022 года— начиная с 4-го тура квалификационного этапа  чемпионата, на протяжении всех матчейто значит, что и в течение следующих 3-х матчей с участием сборной Армении у судей будет возможность при необходимости обратиться к системе VAR.